Ben ve lisansüstü programdan arkadaşım Fırat dalga geçerek günün gazetesini okuyoruz. Dikkat ederseniz haberler genelde çok kötü yazılıyorlar ve bu şekilde okumaya eğiliminiz varsa oldukça komik oluyorlar – bir şeyleri çok ciddiye alan birisi değilseniz. Fırat’la olan konuşmalarımız da genelde bu şekilde, böyle bir bilinç-akışıyla gidiyor.

Bu videoyu ofisimizde çektik, tavan oldukça yüksek olduğundan ve içerisi oldukça boş olduğundan ses bir miktar yankı yapmış. Bir süre genişekran/16:9 olan bu videoyu Quicktime’da encode etme problemi yaşadıktan sonra sorunu hallettim ve birkaç ufak tefek montajla bu hale getirdim.

*: Videoda yanıtı var.

[FYI: The video is in Turkish] I and Firat – a friend from grad school – is reading the news on the newspaper in a mocking way. News are written very badly if you pay attention and they are quite funny if you have that tendency or unless you are someone who takes things really seriously. This is sort of how our speech goes with Firat, with this kind of stream of consciousness.

We shot this in our office; because the ceiling is quite high and the office is quite empty, there is some echo in the sound. After having some problems with widescreen/16:9 encoding, I solved the issues by playing with the settings manually, and with a couple of editing I came up with this.


This post has 1 comment.

  1. Firat
    10 May 08
    22:47

    Günün notları adlı programımızın, sabah sabah feminizm altbaşlığında geçen, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat’ın “…Çünkü biz kadın ve erkeğin birbirinden ayrılmaz birer parça olduğu ve birbirini tamamladığı inancındayız. Dolayısıyla ona karşı saygımız sözde değil özde.” ifadesinin altını özellikle çizmemiz gerekiyor. Çok yaşa sayın Dingil Mir!