Hakan Demiray‘ın bloguna uzun zamandır bakmıyordum. Biraz önce şöyle bir bakınayım derken yaklaşık on gün önce Türkiye Blog Konferansı ’07 adında bir etkinliğin düzenlendiğini gördüm.

Şimdi haberim olduğundan doğrusu çok da bilgim yok ve bu süreci takip edemedim. Ancak konferans programına bakılınca (ki GFxDizayn’dan Yassaman’ın yorumlarda dediği gibi konferanstan çok bir ‘gün’ gibi) çok da ahım şahım bir şeye benzemiyormuş doğrusu.

Hakan’ın da öngördüğü gibi blogging ve pazarlamayı nasıl birleştiririz konferansı olmuş.  Microsoft Türkiye Genel Müdürü’nün yaptığı açılış konuşması da bunu çok açık gösteriyor zaten. Microsoft’un uygulamalarının tanıtıldığı (tanıtmak çok naif bir ifade oldu) bir etkinlik ayrıca. Konferans sunum görüntülerini buradan izleyebilir kararı kendiniz de verebilirsiniz. Etkinliğe Microsoft sponsor olmuş olabilir ve Microsoft MSN Spaces gibi bir blogging (?) platforumuna da ev sahipliği yapıyor olabilir… Ama bu durumun bazı şeyleri meşru kıldığını hiç sanmıyorum. Bir üniversitede bu etkinliği yaparak akademik olduğu imajı da veriliyor elbet.

Bloglar, new media/Web 2.0 ve fazlası hakkında yazılmış/söylenmiş ve yazılabilecek/söylenebilecek o kadar şey varken, adının aksine bu kadar sığ bir etkinlik nasıl yapılabilir, doğrusu çok şaşırdım.

Sonuç olarak, PR etkinliğidir, geçiniz efen’im, ve bir de internet kültürü yanıtıyla UFAIL!


This post has no comment.