Sanırım şu ‘yurdum insanı’ ifadesini nereye koysanız cuk oturuyor. Sayfaya yazılan yorumlardan eposta yoluyla haberdar oluyorum. Okuduktan sonra üf püf diyerek ne onaylama ne silme gereksinimi duyuyorum. Birkaç tanesini ibret olsun diye yayınladım. Malum, sansür kötü şey.

İnsan her şeyi eğlenmek için mi kullanır ya? Bir ton örnek yazabilirim buna şu an. Ekşi Sözlük‘ü açın bakın, yan taraftaki şeylerden yarısından fazlası gereksiz abidik gubidik şeyler değilse neyim. Youtube’ta Türkiye’den çıkma doğru dürüst bir şeye de rastlamadım. En azından bana ‘ahahaha olm bak lan süper, acayip yarık’ ifadesiyle geliniyor sürekli.

Bunun dışında, sevgili internet günlüğümü (ihmal edip 2.1.1’e güncellememiş de olsam henüz) ağlama duvarına dönüştürme çabası olanları da kınıyorum. Hadi efenim, başka kapıya. Bir yorum onayladık, iki yorum onayladık. Günlük yaşamda fark edilmeyen şeylerden bahsettim ‘aah ah insanlar ne boş. işte ben bundan muzdaribim’ şeklinde yorum yazanlar oldu. Öğrenci olmuş her gencin yapacağı işlerini erteleyip boş zamanında yapmadığı şeyleri iş yapması gereken zamanlara attığını anlattım kendi üzerimden. Yine nereden o mesaja ulaştıklarını anlamadığım yorumlar geldi. Silmediğim yirmi kadar yorum var bu şekilde duran. Buraya önemsemesem bu kadar emek harcamazdım değil mi? Ayrıca evet, pek elitistim.

Tags:

This post has no comment.