Aylardır sayfama bir şey yazmıyorum. Aslında çoğu kez dönüp bakmıyorum da. Şimdi niye bilmiyorum bir şeyler yazasım geldi. Bunun nedeni büyük olasılıkla şu: Hani ertesi gün sınav vardır (aynen bugün olduğu gibi), odanız darmadağındır (aylardır olduğu gibi) ve düzenlemeyi dönem sonuna atmışsınızdır. Ancak ne hikmetse, ertesi gün sınav olduğundan yapacak iş icat edilir. Odamı toplamadım ama aklımdan geçirmedim değil.

Son birkaç ayda yazmaya başladığım ancak devam etmediğim iki tane yazı vardı. Bir tanesi ‘Beklenti, Beğeni ve Film #2’ başlıklı ve bir öncesinin devamı olacaktı. Diğeri ise ‘Ziyaretçi rekoru ve update!” başlıklıydı. Birkaç katına çıkan ziyaretçi sayısından sonra öyle bir şeyler yazayım istemiştim, başlayıp bıraktım. Zaten son birkaç ay içinde yapmayı planladığım çok (çok!) az şeyi yaptım. Bir diğer ‘taslak’ olarak bekleyen yazı ise Kraftwerk grubuyla ilgliydi. O da yaklaşık bir yıldır bekliyor öyle.

Her neyse, yarın son final sınavım var, ve bu dönemi bitiriyorum. Öncekilere kıyasla çok parlak bir dönem değildi. Güz dönemlerinde sürekli artan bir GPA grafiğim vardı. Bu dönem biraz düşecek ortalamam. Yine de cGPA’imi çok etkilemez sanıyorum. İşgüzarlık yapıp kendime yeni meşgale bulmazsam ve yarınki sınava biraz daha çalışırsam, yarın sınav sonrası kafam rahat edecek. Gerçi çok da umrumda değil artık. Bir şeylerin karşılığı pek alınmıyor. [Buradan sürekli artan dönem ortalaması ve 3.79 genel ortalamaya, açık ara bölüm birincisi olan burssuz öğrencisine başarı bursunu inatla vermeyen Başkent Üniversitesi’ne sitemlerimi sunuyorum. Mezun olduktan sonra kötüleme çalışmalarım artarak devam edecek.]

Her neyse… Geçenlerde lisemi ziyarete gittim. Yedi yılımı geçirdiğim lisemle aramda duygusal bir bağ var. Müdür yardımcımızı ziyaret ederken, sevdiğim başka bir öğretmenimi de gördüm. Niyeyse beni her gördüklerinde “Var mı yeni kız arkadaş?” diye soruyorlar. Nedenini bilenler bilir gerçi, kazanova olduğumuzdan değil de… Yine sordular, ben de ‘aday mı var?’ diyerek yanıt vereyim dedim bu sefer. Heyhat! Yokmuş…

Bunun dışında bu ara bütçeme göre LCD monitör arıyorum. Aslında buldum iyi olduğunu düşündüğüm bir tane. Ancak önce babamın onayı gerekiyor. Diyorum, ilk kazandığım parayla kendime hediye almak istiyorum, n’apcan diyor, bakarız diyor. Ancak tatilde 10-12 saatini başında geçirmeyi planladığım sevgili bilgisayarıma yeni bir monitör gerekli gibi. İyi bir gerekçelendirme ve biraz mırın kırın işe yarar sanıyorum her zamanki gibi. :)

Bu arada Kasım 2006’nın sonlarından beri World of Warcraft oynuyorum. Meşgale gereksiniminden başladığım oyunu çok sevdiğimi belirtmeliyim. Agamaggan EU sunucusunda Horde tarafında bir Undead Warlock’ım bulunuyor. Şu an level 54 kendisi. Tatilde 60 olup raid’lere girmeyi planlıyorum en kısa zamanda. Bir şekilde ulaşmak isterseniz karakterimin adı Shallowgrave. Kendisi 300 tailor ve yaklaşık 200 enchanter. Aslında ikinci karakterim. Undead Mage açıp pek beceremedikten sonra, bunu açmıştım. Yakınımda duran bir DVD’ye bakıp adını Shallowgrave koydum. Undead – Shallowgrave hesabı yani. Önceki karakterimin adı da Beowulf’tan alınmaydı. Sınıftan arkadaşım Barış’la karakterimizi yaratırken, “Getir şu Beowulf’u, bakalım birkaç isim” diyerek isim bulmaya çalışmış ve hızlıca bulmuştuk.

Neyse, biraz da mutfağa falan bakayım kendimi vicdanen kötü hissedene kadar. Sonra da doğru sınava çalışmaya…

Tags: , ,

This post has 3 comments.

 1. Nagme
  15 Jan 07
  20:38

  ‘sınav’larında basarılar :)

 2. delal
  14 Feb 07
  20:32

  merhaba Alper,
  ben de amerikan kültürü ve edebiyatı diye google’da arama yaptığımda senin siteni açtım:) sınavlar bitti artık,İstanbul Üniv. AKE 1’deyim ben. sen hangi okuldasın?

 3. alper
  25 Feb 07
  23:51

  “…bursunu inatla vermeyen Başkent Üniversitesi’ne sitemlerimi sunuyorum…”

  Bu bölümde okumanın başlıca kurallarından biri okumayı bilmektir değil mi ;)