VampyresKadınlar… Vampirler… Biseksüeller… Biseksüel vampir kadınlar: Vampyres.

Vampyres bariz bir sexploitation filmi ve her zaman ki gibi seksist bir film. Aslında biseksüel demek yanlış oluyor yukarıda. Çünkü filmlerin çoğu erkek izleyici için yapılıyor. Genel kanı ise erkeklerin iki kadını sevişirken izlemekten hoşlandıkları. Bununla birlikte, her ne kadar izlemek beğenilen bir aktivite olsa da, yanda gördüğümüz iki vampir kadının hemcinsleriyle ilintileri yok.

Her neyse, film her gün yoldan geçen erkekleri baştan çıkararak şatolarına götüren iki kadın vampirin öyküsünü anlatırken, bol bol çıplaklık ve seks sunuyor. İzlediğim sansürsüz versiyon bol bol gaze fırsatı veriyordu. Hatta aşağıda görüntülerini gördüğünüz duş sahnesinde kamera, yaprakların arkası ve röntgencilik hissi verecek diğer yerlerden de gösteriyor bize çifti.

The Hunger ile ilgili yazıda bahsettiğim vampirler ve uzantıları konularına tekrar değinmeyeceğim, aynı şeyler burada da geçerli.

Filmdeki diğer ilginç şey şu: Vampirlerden birisi kurbanının kanını içerken bundan oldukça haz alıyor. Kurban da yarı baygın cinsel ilişkiyi ima edecek hareketlerde bulunuyor. İkili kurbanlarını da paylaşmakta. Kan emerken ve emdikten sonra öpüşüp sevişiyorlar. Bu haliyle de kan emmenin ya da vampirliğin cinsel yan anlamlarını oldukça açık hale getiriyorlar. Aşağıdaki kol emme sahnesi oral seksi oldukça çağrıştırıyor bence.

Filme gelince: Vampyres izleyebileceğiniz en güzel vampir filmi değil. Ancak dark eroticism‘den hoşlananların seveceği bir film. Sevişme sahneleri, İtalyan ve onun kopyası Türk erotik-komedi filmlerini çağrıştıran sevişme sahnelerine sahip. Bu yüzden biraz da eğlencelik.

[rate 2]

Vampyres - 1 Vampyres - 2 Vampyres - 3

Vampyres - 4 Vampyres - 5 Vampyres - 6


This post has no comment.