An American Werewolf in ParisAn American Werewolf in London‘daki karakterlerden esinlenerek yapılan bir film.

Bu film de, yine n tane türün özelliklerini taşıyor: komedi, romans, korku vs.

Tipik Amerikan filmi özelliklerini de görüyoruz. Her zamanki gibi, Avrupa yine tuhaf bir yer olarak gösteriliyor. Çok fazla spoiler vermeden bazı noktaların altını çizecek olursam: Üç Amerikalı genç Fransa’ya tatile giderler ve orada bazı olaylara tanık olurlar… Afişte gördüğümüz iki genç Eiffel Kulesi üzerinde bungee jumping esnasında bir şekilde tanışıyorlar.

Bu werewolf ise olayı ise bir grup dazlak/skinhead‘in dünyayı zayıflardan temizlemesi şeklinde kullanılmaya çalışılıyor. Amaç ise haliyle onları durdurmak. Neo-Nazi olayları yani. Bu durumdan bir yerde kısaca bahsediliyor aslında, öykü bunun üzerine kurulu değil.

Öykü, aşk meşk konularına odaklı korku olarak ilerliyor. Bu sırada tipik teenager filmi öğelerini de görüyoruz. Her neyse, Avrupa’da bir türlü rahat yüzü görmeyen Amerikalılar filmin sonunda ülkelerine dönüyorlar (hazırlanın, mutlu son geliyor). Bu sefer de bu iki genç sevgili Özgürlük Anıtı üzerinden atlıyorlar. Bu sefer her yer aydınlık, günlük güneşlik… Pff! Bu zamana kadar fena sayılmazdı halbuki film!

[rate 2.5]

American Werewolf in Paris - 1 American Werewolf in Paris - 3 American Werewolf in Paris - 4

American Werewolf in Paris - 2 American Werewolf in Paris - 8 American Werewolf in Paris - 7
American Werewolf in Paris - 6 American Werewolf in Paris - 5


This post has 1 comment.

  1. Ignat
    02 Mar 13
    19:56

    /The Hard Case Crime book I read by Jason Starr and another wreitr was called Bust. It was pretty good. (BTW- any crime noir fans should check-out Hard Case Crime)It seems there is a lot of mainstream mystery/suspense/thriller authors putting a fantasy or supernatural twist in their books lately.