Flesh GordonNerede gördüm de Flesh Gordon‘u edindim şu an hatırlamıyorum. Bu film hakkında bir şeyler demeye nereden başlanır ki?

Filmin adının Flash Gordon‘a gönderme olduğunu söylememe gerek yok. Bu film, erotik/soft porn, aksiyon, macera, komedi, bilimkurgu türlerini kapsayan bir film. Listeye bak?!

Her neyse… Filmi henüz izlemedim, izler miyim onu da bilmiyorum, ama sanmıyorum. Şöyle bir göz attım ve sizler için aşağıdaki ekran görüntülerini aldım.

Filmin konusuna geçmeden, filmin başında bulunan ilginç yazıyı buraya aktarayım:

From 1929 to 1933 America had been ravaged by a merciless depression. The public needed something to help lift morale and give courage. One of the greatest morale builders was the creation of the super hero: Flash Gordon, Captain Marvel, Buck Rogers, Superman and many others. They possessed the goodness and moral fortitude which the country could admire in its time of need.

In today’s troubled times, we, the producers, felt there exited a need for more entertaining humor. Realizing America’s respect for things of the past, we in the spirit of burlesque and satire have created a new folk hero, with the spirit of the old but the outrageousness of the new.

The originators of the heroes of yesteryear and those who immortalized them on the silver screen and in comic strips played no part in the production of this motion picture, but it could not have been made with them, for their ideas and visions of other worlds have been our inspiration. To those innovators and their fans throughout the world, we dedicate FLESH GORDON.

Filmde, kahramanımız Flesh Gordon’u harekete geçiren, dünyaya yapılan seks-ışını saldırısı sonrası insanların azması. Ne olup bittiğini anlamak için Porno Gezegeni’ne gidiyor. Yol üzerinde Flesh’in eski arkadaşı Flexi Jerkoff (isme dikkat!) ile karşılaşıyorlar, ve onun penisi andıran uzay gemisiyle yola çıkıyorlar. Sonunda İmparator Wang’ın mekanına ulaşıyorlar. Çeşitli BDSM (bondage, discipline, sado-masochism) işkencelerine tanıklık ettiğimiz sahneler burada başlıyor. Çok abartılı şeyler değil aslında, gösterilmiyor. Çoğu ima ediliyor. Discipline/domination konusunu ise Wang’a ‘Your Protuberance’ ‘Your Sickness’ ve ‘Degenerate One’ gibi ifadelerle hitap edilmesiyle ima edilmiş*.

Sonuç olarak, izlenir mi bilmiyorum. Ancak ilginç bir film olduğu kesin :)

Aşağıda ekran görüntülerini görebilirsiniz.

Flesh Gordon - 1 Flesh Gordon - 2 Flesh Gordon - 3

Flesh Gordon - 4 Flesh Gordon - 5 Flesh Gordon - 6

Tags: ,

This post has no comment.