İlk şiirimi Kasım 2005’te yazdım. Aklıma bir fikrin gelmesiyle ortaya çıkmıştı. Bu da aynı şekilde bir şiir. Mart 2006’da yazdım. Şiir başlığı parantez içinde, çünkü gerçekten de bir adı yok bu şiirin. Aslında böyle yapmakla bir isim de vermiş oluyorum. Hakkında bahsetmek için bir ad gerekiyor. Aslında şart değil. Numara verilir, ilk dizesiyle anılır vs.

Her neyse, bu şiir yazdıktan sonra gerçekten beğendiğim bir şiirim. Her türlü içten ve seviyeli eleştiriye de açık. Okumak için:
(untitled #2)

“war
is a menstrual envy”
i saw some women protesting

how i want to avoid this period
and,
how i envy you


This post has 3 comments.

 1. neva boynukalın
  17 May 06
  22:04

  güzelmiş ama ben dergide yayımlananı daha çok sevmiştim

 2. Linda Stark
  04 Nov 07
  23:51

  Wow, that is significant…

  makes my mind wonder and wander
  in its meandering paths

  war is often thought of as a manly thing
  makes me think of its womanly ways

  and of the war that goes on
  and on

  and on

  for either (or neither)

 3. ttku
  27 Nov 07
  1:46

  gectigimiz nisan ayinda istanbul modern’de bir serginin acilisina katilma imkanina sahip oldum. herneyse, uzun uzun dolasiyorum – bir bir eserleri inceliyorum ki soyut ama nasil bir soyut calismaya denk geldim. ismine baktim: untitled. vay dedim, ne kadar zekice ! hicbir sey anlatmamayi secen sanatcinin eserin ismini de untitled koymasi ne kadar manidar geldi bana o an anlatamam. bu heyecanimi nice ulke nice muze nice modernite gormus gecirmis arkadasimla paylasmaya basladigimda kotu kotu gulmeye basladi ve konustu: o eserin ismi yok, isimi untitled degil; sen anlamamissin.

  o zaman bu zamandir bende bir huzun adi da untitled.