YazmakYaz yaz yaz… Aslında bugün tek yaptığım şey bu değildi. Başka şeyler yaptığımdan değil. Bugün gerçekten de research paper‘ımda kayda değer miktarda ilerlemeyi düşünüyordum. Ancak bir yerlerde takılıyorum. Günde 5-6 sayfa yazdığım da olmuştu önceden. Ama bu daha ciddi bir şey ve daha güzel olmasını istiyorum. Gerçi hedefim introduction/giriş bölümünü bitirebilmekti bugün. Klaus Schulze‘un mükemmel müziği eşliğinde yazdım durdum az çok bir şeyler.

Doğrusu paper’la uğraşmak çok bunaltıyor. Çünkü sürekli bir yerde takılıyorum. Bu sefer dil olarak daha orijinal ve çok formal olmayan bir dil kullanmak istedim. Hem format olarak hem de dil olarak daha doğrusu. Format olarak o şekilde başladıktan sonra tıkandım. İlk başladığım gün yarım sayfadan fazla yazamadım. Baktım bu haliyle olmuyor, geleneksel şekilde başladım ve dört sayfa kadar yazdım. Yaklaşım 15 sayfa kadar daha yazmam gerekmekte :)

Yanımda kitaplar, önümde bilgisayar… El yazımın kötü olmasının burada bir dezavantajı var. Ben aslında şikayetçi değilim, ancak bazı hocalarım söyleniyor. Ne yapayım, değişmedi yıllardır. Her neyse, işin kötülüğü şu: her şeyimi bilgisayar başındayken yapıyorum. Her türlü yazma işini. Bu yüzden sürekli dikkatim dağılıyor. Aklıma bir şey geldi, dur netten bakayım. A mail gelmiş, dur ilgileneyim. Biraz da bundan dolayı ilerleyemiyorum.

Başlamak bitirmenin yarısıdır demişler :) Hadi bakalım…


This post has 2 comments.

 1. ramazan
  14 May 06
  22:43

  selam.Paper kağıt demek de ne yaptığını anlayamadım.Bu arada Gp2xle aran nasıl,forumdaki Romset olayı güzel..

 2. alper
  14 May 06
  22:52

  Türkçe’ye çevirmek zor olduğundan italik yazmıştım zaten. Akademik makale diyelim, okul için.

  GP2x’e gelince, iç güveysiden hallice diyelim :) Birkaç gündür uğraşamıyorum vakit vs olaylarından. Bir de rom’ların inmesini bekliyorum. Gerçi Megadrive rom’larını indirdim ancak henüz bakmadım detaylı.

  Uğraşabilirsem yeni fotoğraf da çekeceğim GP2X için.