Bu web sitesini kurmamın bir faydası PHP ve HTML bilgilerimi geliştirme olanağı sağlaması. Çok fazla bilmiyorum, ancak WordPress kullanmam ve sürekli bir şeyler üzerinde oynamamın gerekmesi bana bu anlamda oldukça yardımcı oluyor. Siz farkında olmasanız da, sitenin arkaplanında birçok değişiklik yaptım şimdiye kadar.

Buradan nereye geleceğim: İki buçuk yıl önce, üniversiteye girmemle Excel’de basit bir GPA (grade point average-not ortalaması) hesaplayıcısı yapmıştım. İki yıl önce ise, PHP öğrenme isteğiyle basit bir şeyler yazayım dedim. Ne yapayım ne yapayım derken bir GPA hesaplayıcısı yapmak geldi aklıma. Yaptığı şey, formdan gelen verileri almak ve dört işlem yapmak, sonra da çıktı olarak sunmak. Daha sonra sonuçları eposta ile yollama özelliği eklemiştim. Bununla birlikte ilk formdaki veriler üçüncü dosyaya kadar taşınıyor, ve eposta olarak yollanıyor. Biçim olarak çok düzgün değil ama yaptığını iddia ettiği şeyi yapmakta :). Hepsi tek dosyada toplanabilirdi ancak böyle de çalışmakta.
Bunu da burada paylaşayım istedim. Eminim birilerinin işine yarayacaktır. Zamanında İngilizce yapmıştım arabirimi. Zaten her şey açık, değiştirmiyorum o yüzden.

GPA Hesaplayıcısına buradan ulaşabilirsiniz.


This post has no comment.