Depeche Mode BiletSevdiğim grupların çoğu ya artık müzik yapmıyor ya da konser vermiyorlar, ki zaten Türkiye’ye gelmeleri olanaksız yeterli dinleyici olmayacağından. Bu yüzden pek konsere gitmem. Bazen de arkadaşlarla giderim, nasılsa canlı performanslar grubu tanımasam da az çok eğlendirdiği için.

Depeche Mode ilk başta burun kıvırdığım, daha sonra hastası olduğum bir grup. Hatta ne yapsa dinlediğim/ dinleyeceğim iki gruptan bir tanesi. Yeni albümleri dolayısıyla dünya turnesine çıkan Depeche Mode’un İstanbul konseri biletleri satışa çıkalı bir aydan fazla oluyor. Zaten konsere de üç ay kadar var. Organizatör işi işte… Her neyse, biletler satışa çıkalı bayağı oldu ve şimdiye kadar almamıştım. Sahne önü biletlerinin, biletlerin satışa çıkmasından iki saat sonra bitmesi ayrı bir tedirginlik yaratıyordu.

Gerçi, Depeche Mode’un die-hard fanları zaten biletlerini almışlardır şimdiye kadar. Geriye kalanlar da ‘aa konser varmış, depeç modmuymuş neymiş, gidelim mi” diye gelenler olur bu vakitten sonra. Ancak onlar da 95 ytl verip konsere gelmezler herhalde.
Belki bu yaz yurtdışı vs işleri vardı. Ama bekle bekle, nereye kadar. Biletler bitecek bir şey olacak, sonra kafamı vuracağım duvarlara.

Kısacası, dün biletimi aldım sonunda ve 30 Temmuz Pazar günü Depeche Mode ile kendimden geçeceğim. Tanıdık bir grup da gidiyor, gideriz birlikte. Ancak, detay insanı olarak, o kadar kalabalık da, ön taraflardan yer kapacağım diye erken gidersek, konser öncesi tuvalet işleri nasıl olacak merak ediyorum :)

\:d/ It’s a question of tiiiiiimmmmmeeeeeeeee and it’s running out of youuuuuu…

Tags: ,

This post has 3 comments.

 1. gözde
  28 Apr 06
  23:14

  Acaba Alper insanları ayartma konusunda ne kadar başarılı?
  Bu konser bize bu sorunun cevabını da gösterebilir : )

 2. alper
  29 Apr 06
  10:59

  Retorik yetimin kuvvetli olduğunu sen söylemiştin. Bu yüzden hiç uğraştırma beni, al biletini paşa paşa. Gidelim işte.

  Öncesinde Ian Anderson var ama… Bu ara ona bilet alalım.

 3. […] Konser yaklaşıyor. Olası setlist aşağıdaki gibi. Her konserde setlist‘in iki şarkısını değiştirip gerisini o şekilde tutuyorlar. Doğrusu yeni albümden bu kadar şarkı olmasını pek istemezdim. Ancak albüm turu ve yapacak bir şey yok. Setlist aşağıdaki gibi olacak (nerede benim sürprizim?) […]