Mahir1999’larda internetteyseniz ya da televizyonlardaki haberleri hatırlıyorsanız, Mahir’i de kesinlikle biliyorsunuz demektir.

1999 yılında bir anda patlayarak meşhur olmuştu. Sitesinin orijinal hali mi, onu hatırlayamıyorum, ancak fikir sahibi olmak için bu adrese bakabilirsiniz. Gerçi, zamanında dediğine göre, sayfasının başkaları tarafından az çok değiştirilmiş haliymiş bu. Her neyse…

Bir anda internet fenomeni olan Mahir, yurtdışında televizyon programlarına katıldı, dergilere konu oldu. Web sayfasına bakıp arkadaşlarla güldüğümüz adamı televizyonda görmek komikti gerçekten. Mahir’in internet sayfası o dönemde birkaç gün içinde dünyanın dört bir tarafından yüzbinlerce insan tarafından görülmüştü.

Geçen arkadaşlarla konuşurken, aklıma geldi ve ilgili bir yerde “i kiss you” dedim. Sonra tüm bunları hatırladım. Google‘dan aratın örneğin, başka insanlar Mahir’in sayfasındaki küçük şeyleri değiştirerek kendi sayfalarını yapmışlardı.

Mahir’in katıldığı televizyon programlarının videolarını buradan izleyebilirsiniz. Haziran 2004 tarihli, ntvmsnbc.com da geçen bir haberde ise Mahir’in yaşamı film olacakmış :). Ne kadar ilginç bu işler değil mi?

Tags: ,

This post has no comment.