Medieval 2: Total War Logo
Burayı computer geek sitesine dönüştürmek istemediğimi yazmıştım. Ancak bugün bir şeyi hatırladım ve bakmak istedim. Zaten, madem böyle bir kategori açtık, buraya da bir şeyler yazacağız ara sıra. Birkaç ay önce Medieval II: Total War’un bu sene sonu gibi çıkacağı duyurulmuştu. Bugün, Total War sitesine tekrar baktım, oyundan görüntüler eklemişler.

Bilgisayar oyunlarıyla çok aram yoktur. Ayda yılda bir kere bir oyunu oynamaya başlarım, o da bir hafta kadar sürer. Yıllar önce Age of Empires 2 ve The Conquerors eklentisini bayağı oynamıştım. Age 2’den bahsetmişken, Age of Empires III’ten bahsetmemek olmaz. Age of Empires zaten hep yavaş bir oyun oldu. Yeni oyunla birlikte oyun resmen uyuzlaşmış. Geçen sene biraz Rome: Total War oynadım. Bana turn-based strategy’yi (sıra-bazlı strateji) sevdiren mükemmel bir oyundu. Güzel tarafı, oyunda realtime strategy (eşzamanlı strateji) de bulunuyor.
Civilization IV Logo
Bu sene ise bir hafta kadar Civilization IV oynadım. Önceden Civilization II’yi oynamıştım, ancak sevmemiştim. Civilization IV, strateji severlerin en favori oyunu haline gelmiştir herhalde bu oyundan sonra. Milyonlarca satan oyun 2005’in en iyi oyunu gibi birçok ödül de aldı. En güzel tarafı, salt savaş-yönelimli bir oyun olmaması. Ordu dışında birçok şey var önemli olan, bu da bence oyunu daha eğlenceli kılıyor.

Tags: , ,

This post has no comment.