Ne kadar terslik dolu bir gündü. Aslında bir şey olduğu yok… Ama gerçekten şaka gibi:

Bu ara niye bilmiyorum, evden çıkmaya zorlanıyorum… Yine öyle bir gün olarak başladı bu sabah. Dün konser bileti almak için cüzdanı bilgisayarın yanına koymuştum. Bileti de alamadım zaten. Sabah cüzdanımı koymayı unutmuşum çantama, ve bugün kredi kartına para yatırmam gerekiyordu. Neyseki para yanımdaydı. Ama kredi kartı numarasını bilmiyorum?!
Ne yapabilirim ne yapabilirim derken, okuldan internet bankacılığından bakayım dedim. Hay bin kunduz! Şifreyi hatırlamıyorum. Normalde unutmam böyle şeyleri, ancak Finansbank sadece rakamlara izin verdiği için şifrelerde, hep karıştırıyorum. Zaten bir de belli aralıklarla değiştirmeniz gerekiyor. Hafızadaki şifreler iyice karışıyor. Şu mu, ı-ıh.. Bu? hayır… Aha buldum, bu! Tamam doğru. Ancak bir yeri daha geçmem gerekiyor. Telefonuma bir şifre gelecek, girebilmek için onu gireceğim bende. Ancak Avea çekmiyor bizim okulda doğru düzgün. Bekle mesaj gelsin… Gelmedi. Biraz şansımı denedikten sonra vazgeçtim. Dışarıda bir netkafeden yaparım diye.

Tunus Caddesi tarafında, banka hesabımdan para çekmek için Vakıfbank’a yürüdüm. Sonra bir netkafeye gidip orada denedim. Eh, şansım yaver gitmeyecek ya. Önceki şifre girmeyişimi de üçüncü deneme olarak almış ve şifremi bloke etmiş. Evi aradım, kart numarasını söylemesi için birisi, evde kimse yok henüz. Son olarak bankayı aramak kaldı. Finansbank’ın menüleri oldukça karışık. Bir şekilde müşteri hizmetleriyle konuştuktan sonra kart numaramı öğredim.

Para yatırmak için en yakın Gima’ya gittim. Her şey bitti derken, kasiyer şu an ödeme alamadıklarını, problem olduğunu söyledi. Ki ekspres kasaymış, zaten ödeme almıyormuş (ne kadar dalgınmışım bugün). ATM’ye gittim. Bazı bankalarda oluyordu ancak Finansbank’ta ATM’de kartsız işlem yapılabiliyor muydu emin değildim. Denedim, oluyormuş. Bu sefer de ATM sakatlık çıkardı. Ara sıra takıldı, yavaşladı, bir haller oldu.

Tüm bu işleri hallettikten sonra, başıma uçak ya da göktaşı düşmeden eve geldim.

Tags:

This post has no comment.