Fotoğraf: Alper FıratlıLiseden sınıf, grup ve aynı zamanda bir buçuk yılı aynı sırada geçirdiğim arkadaşım ve adaşım Alper’in konserine gittim geçen hafta. Alper grupta vokal yapıyor, grubun diğer elemanlarının üçü de bizim liseden zaten. Grubun adı Hair ve bir cover grubu. Repertuarlarını tam olarak bilmiyorum, ancak Queen, Led Zeppelin, Deep Purple gibi grupların şarkılarını çalıyorlar. Bunun dışında o gece, Johnny B. Goode da çaldılar. Konser, yakın zamanda SSK İşhanı’na taşınmış olan Yolcu’da oldu. Pek iç açıcı bir yer değil, biliyorum. Ancak, bu tür müzik yapıyorsanız pek alternatifiniz yok. Her neyse, Deep Purple ve Led Zeppelin sevmem, ancak Queen’e taparım. Açılışı Queen’den “Tie Your Mother Down” ile yaptılar, oldukça da güzel çaldılar. Alper’i en son yaklaşık bir buçuk sene önce dinlemiştim, ve vokalinde gerçekten çok büyük ilerleme var. Hala sözleri tam ezberleyemiyor ama :)

Konser sırasında, Alper bana bir jest yaparak, yine Queen’den “I Want to Break Free”yi armağan etti. Lise 3’te herkes gibi, biz de okula hatıra bırakmayı ve hatıra almayı istedik. Oturduğumuz sıraya, Queen’in crown logosunu kazıdık. Daha doğrusu, bu tür şeylere eli yatkın olan Alper yaptı. Tey tey, zaman ne çabuk geçiyor. Her neyse, sanırım artık her cumartesi Yolcu’da saat 20:00’de çalacaklar. Bir gün, daha iyi bir planınız yoksa uğrayım derim.

Tags: ,

This post has 1 comment.

  1. Alpercim geldigin icin cok tesekkur ederim. Sen gel daha ne queen ler çalarız sana \:d/ … Yahu okurken duygulandım dort yil olacak nerdeyse. Ah lise yillari, duz duvar falan :-” :d :”> Neyse fazla karistirmiim /:) Hadi herkes cumartesi 20 – 22 yolcuya :)>-